«Стежками карпатських гір»

Маршрут

Рукомиш (печерний комплекс) – Яремче (заповідник, річка Жонка, мінеральне джерело, водоспад Пробій) – Буковель (канатно-крісельний витяг) – Яблуницький перевал – водоспад Труфанець – с. Кваси (мінеральні джерела) – Рахів (музей екології гір) – Ділове (центр Європи) – скелі Довбуша – тюльпанове поле.

Програма туру

1 день.
Рукомишль
Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Рукомиш – ще одне цікаве місце в околицях Бучача. Це маленьке село з населенням всього 400 мешканців, відомо завдяки давньому скельному монастирю на березі річки Стрипа. Перша письмова згадка про Рукомиш відноситься до 1453 року. Але вважається, що перші монахи з’явилися тут наприкінці ХІІІ століття, рятуючись від татаро-монгольської навали, що охопила Київську Русь. Начебто тоді на вершині гори ченці збудували капличку Св. Бориса і Гліба і видовбали дві печери: одну – для богослужінь, іншу – для помешкання.
Яремче - ресторан Гуцульщина
Розміщення в Яремче. Обід.

Оглядова екскурсія по місту, ресторан «Гуцульщина» (шедевр гуцульської архітектури з дерева), водоспад «Пробій», відвідування сувенірного ринку, де продаються вироби народних гуцульських майстрів.

Вольєрне господарство. Маршрут починається з живописної долини, де з’єднуються дві річечки – Жонка і Багрівець та б’є з-під землі цілюще мінералізоване джерело. Звідси підіймається крута стежина, яка веде до вольєрного господарства, створеного з метою збереження і розмноження диких тварин на території Карпатського національного природного парку в 1992 році.Водоспад Пробій

Повноправними господарями цього володіння площею в 5,3 г. є сімейство оленя благородного. Це стрункі, граціозні, горді і красиві представники карпатської фауни. Не менш цікаві дикі кабани, які миролюбно виглядають з гущавини.

2 день.

Сніданок.

Буковель. Курорт «Буковель» є перлиною карпатського зимового відпочинку. Він відомий далеко за межами України. Сучасна інфраструктура для комфортного відпочинку працює на протязі всього року. Ви зможете Буковельпокататись на канатно-крісельному витязі, милуючись краєвидами гір Хом’як і Синяк, а на оглядовому майданчику Вас зустрінуть чудові краєвиди чорногірського хребта – гори Говерла, Петрос, Близниці.

Яблуницький перевал. Яблуницький перевал розташований на межі Закарпатської та Івано-Франківської області, на південно-західній околиці села Яблуниці. Висота перевалу – 931 м. над рівнем моря. Він лежить на вододілі річок Пруту і Чорної Тиси. На перевалі діє сувенірний ринок, облаштовано оглядовий майданчик, з якого видно частину смт. Ясіня і Свидівецького масиву з горами Близниця. Через Яблуницький перевал у 13 ст. проходила в південно-західну Європу монголо-татарська орда (звідси друга назва — Татарський перевал). Це також один із перевалів, через який пролягав важливий шлях між Галицьким князівством та Угорщиною, а пізніше між Польщею та Семигородом.Водоспад Труфанець

Водоспад Труфанець – це між Ясінями та Квасами, при автодорозі. З південно-східних схилів Свидовецького хребта, з-під Близниці, з субальпійських лісів і лук, з висоти в 1720 метрів несеться чиста вода – і так поспішає до устя великої ріки, що, не витримавши, летить з 36-метрової висоти. Водоспад носить ім’я по потічку Труфанець, правій притоці Чорної Тиси. Довжина Труфанця (потічка) – 2830 метрів, з них 230 він тече під землею. Така от пам’ятка природи.

Рахів. Музей екології гір започатковано у 90-х років минулого сторіччя, проте формування його експозиції триває до цього часу. Музейна експозиція складається з двох органічно поєднаних розділів – “Природа Карпат” та “Природокористування в Українських Карпатах”. Основу даної експозиції складають мальовничі діорами та панорами, які виконані на високому художньому рівні. Для їх оформлення використано багато оригінальних етнографічних елементів, які нараховують не одну сотню років.Ділове. Географічний центр Европи

Ділове. Географічний центр Європи. У селі Ділове розташований географічний центр Європи. В 1887 року тут встановили кам’яний стовпчик, на якому латиною написали: «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги. Це популярне туристичне місце.

Кваси. Мінеральне джерело. Назва села походить від слова “квасна (кисла) вода”, так на Гуцульщині називають мінеральну воду. В селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу “Арзні” і “Єсентуки”.

Повернення в Яремче. Вечеря.Яремче. Скелі Довбуша.

3 день.

Сніданок.

Скелі Довбуша. Яремче та Дора – це своєрідні «двері», що ведуть в Карпати. З цими селами пов’язана історія боротьби галицького селянства, яких називали опришками. У 30-х та 40-х роках XVIII століття на чолі загону опришків стояв Олекса Довбуш, за переказами – людина великої душі і великої сили. Народ увіковічив пам’ять про легендарного ватажка в місцевих пам’ятках, пов’язаних з його іменем: камінь Довбуша, скелі Довбуша, стежка Довбуша…

Маршрут «Стежка Довбуша» – створений в місцях, овіяних легендами про ватажка карпатських опришків. Стежка пролягає між скелями і виходить на Тюльпанове полехребет Горган Запрутський. Нею ж можна дістатись до унікального скупчення скель Довбуша. Вище за течією ріки Прут, на правому схилі долини серед лісу знаходиться група скель-стрімчаків висотою до 20 м. За легендою, саме тут у печері й переховувався гуцульський ватажок. Також існують свідчення, що колись на цьому місці знаходилась база опришків, а згодом розташовувався табір одного із загонів Олекси Довбуша.

Тюльпанове поле. Майже сорок унікальних сортів тюльпанів цвітуть на великому полі в Мамаївцях. Тут можна зробити неповторні сімейні фотографії. Помаранчеві, рожеві з лимонним відтінком, жовті, білі і схожі на червоний оксамит. Всі квіти висаджені чітко за кольорами і сортами, а тому утворюють барвистий геометричний візерунок.