Хто хоч раз побував на Закарпатті, залишить тут частку свого серця. Бо неможливо забути смереково-букову красу стрімких крутосхилів, піднебесних полонин, з висоти яких видно у мінливому серпанку величну панораму гірських хребтів та долин.
Маршрут
Озеро Синевір – оборонна лінія Арпада – Свалява (санаторій «Квітка полонини», дегустація мінеральних вод) – Чинадієве (замок графа Шенборна) – Ужгород (музей під відкритим небом) – Бубнище (скелі Довбуша)
Програма туру
1 день
Виїзд з Хмельницького о 5:00.
Поселення. Обід.
Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келечинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску. Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози.
Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і Санаторій «Квітка полонини»ялицями, стовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке. Здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно і легко. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера – 10-12 м., максимальна – 24 м. Це озеро утворилося в післяльодовиковий період.
Повернення на базу.
2 день
Сніданок.
Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з Ужгород. Музей народного побуту і архітектуриальпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.
Ужгород. Замок був побудований ще 1100 років тому, розпочавши історію міста Ужгород. Протягом століть ця твердиня була власністю Угорської корони, потім замком володіли італійські графи Другети. Мовчазні стіни замку залюбки розкажуть вам свої таємниці.
Закарпатський музей народної архітектури та побуту — музей просто неба в місті Ужгород, складається з архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш розповсюджених видів народного прикладного мистецтва.
Чинадієво – замок графа Шенборна. Елегантний мисливський замок графів Шенборнів розташований в Замок графа Шенборнаурочищі Берегвар на околиці селища Чинадієве. В 1728 р. ці землі отримав в подарунок від імператора Карла VI австрійский архієпископ Шенборн.
Новий влодарь обрав мальовниче урочище Берегвар для мисливських ловів і побудував тут дерев’яний мисливський замок. А в 1890 р. на його місті був збудований чудовий кам’яний замок-палац. За основу проекта взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідає числу днів в році, 52 кімнати відповідаютьчислу неділь, а 12 входів – числу місяців. Будову прикрашають вежі, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина.
Повернення на базу. Вечеря.
3 день
Сніданок.
Бубнище. Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша – унікальна пам’ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Розташована поблизу села Бубнища в урочищi Бубнище. Геологічна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» – природна фортеця періоду X століття – лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря.
Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. Кам’яний лабіринт шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним – буковий та смерековий ліси. У X-XII ст. до н.е тут існувало язичницьке святилище – палеообсерваторія. За переказами, в XVII-XVIII століттях тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.
Повернення в Хмельницький.