«Шепіт віків»

Маршрут

Галич (національний-історичний заповідник “Давній Галич”, Галицький національний природний парк, церква святого Пантелеймона (1194 р.)) – Івано-Франківськ (оглядова прогулянка містом) – Яремче (заповідник: олені, дикі кабани, мінеральне джерело, річка Жонка, водоспад Пробій) – Буковель – скелі Довбуша.

Програма туру

1 день.

Виїзд з Хмельницького о 3:00.Галич

Галич. Княжий Галич – Центр Галицько-Волинського князівства, давні храми, фортеці та панорами Дністра. Перша згадка про Галич датована 1140 роком. Це місто в історії українських земель ставлять в один ряд із Києвом, адже Галич у XII—XIV ст. був столицею Галицького, а потім і Галицько-Волинського князівств. Центр княжого Галича знаходився поблизу нинішнього села Крилос.

Це центральна частина княжого Галича. З княжих часів залишилися могутні вали та фундаменти Успенського храму (1157 р.), також варто оглянути Василівську каплицю (1500 р.), Митрополичі палати (XVIII ст.), церкву Успіння Пресвятої Богородиці (XVI ст.), Княжу криницю з цілющою водою та Музей Шевченкове. Церква св. Пантелеймонаархітектури і побуту Прикарпаття.

Галицький національний природний парк. Тут можна оглянути еколого-освітній, туристичний комплекс з дендропарком, екзотаріумом, експериментальними ботанічними ділянками та музеєм “Природа Землі Галицької”.  На місці сучасного Галича в княжу добу знаходився торговий порт, а зараз місто зустрічає нас церквою Різдва (XIII-XVІ ст.), Старостинським замком (XIV ст.) та караїмським кладовищем (XVIII ст.). В цьому місті був написаний Галицько-Волинський літопис (ХІІІ ст.) та одна з найдавніших пам’яток староукраїнської писемності Русі-України – Галицьке Євангеліє (XIV ст.).

Шевченкове. В цьому маленькому селі в межах княжого Галича знаходиться Івано-Франківськунікальна пам’ятка України і найстаріша пам’ятка регіону – церква святого Пантелеймона (1194р.).

Івано-Франківськ. Пішохідна екскурсія по місту. Івано-Франківськ – старовинне містечко з європейським затишком та комфортом, великою кількістю історичних пам’яток та цікавою історією.

Переїзд в Яремче. Гірський курорт Яремче, оточений горами Горганами з усіх сторін – «мекка» туристів.

Поселення. Вечеря.Буковель

2 день.

Сніданок.

Переїзд на ТК «Буковель» – найбільший гірськолижний курорт України. Оглядові підйомники, озеро, зони для піших прогулянок дозволять усім гарно провести час.

Повернення в Яремче. Відвідування заповідника (олені, дикі кабани), мінерального джерела на р. Жонці.

Вечеря.Яремче

3 день.

Сніданок.

Скелі Довбуша. Яремче та Дора – це своєрідні «двері», що ведуть в Карпати. З цими селами пов’язана історія боротьби галицького селянства з повстанцями, яких називали опришками. У 30-х та 40-х роках XVIII століття на чолі загону опришків стояв Олекса Довбуш, за переказами – людина великої душі і великої сили. Народ увіковічив пам’ять про легендарного ватажка в місцевих пам’ятках, пов’язаних з його іменем: камінь Довбуша, скелі Довбуша.Скелі Довбуша

Маршрут «Стежка Довбуша» створений в місцях, овіяних легендами про ватажка карпатських опришків. Стежка пролягає між скелями і виходить на хребет Горган Запрутський. Нею ж можна дістатись до унікального скупчення скель Довбуша. Вище за течією ріки Прут, на правому схилі долини серед лісу знаходиться група скель-стрімчаків висотою до 20 м. За легендою, саме тут у печері й переховувався гуцульський ватажок. Також існують свідчення, що колись на цьому місці знаходилась база опришків, а згодом розташовувався табір одного із загонів  Олекси Довбуша.

Повернення в Хмельницький.