«Легендами Закарпаття»

Маршрут

Озеро Синевір – Колочава (музей «Старе село») – мінеральні джерела «Сойми», «Келичин» – санаторій «Квітка полонини» – замок «Сент–Міклош» – Мукачеве (замок «Паланок») – Косино (термальний басейн) – водоспад Шипіт – канатно–крісельна дорога на Боржавську полонину – оборонна лінія Арпада.

Програма туру

1 день.Синевір

Виїзд з Хмельницького о 3:00.

Поселення.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келечинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску. Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози.Колочава. Святодухівська церква

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, стовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке. Здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно і легко. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера – 10-12 м, максимальна – 24 м. Це озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Колочава. «Старе село» – перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті. Розташований він між синіми хвилями річки Колочавки та вічнозеленим масивом Чертежика. На його Колочаватериторії відтворено село стародавньої Верховини із колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. В скансені представлені пам’ятки культури різних часів та різних верств населення як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, мірошники, швеці).

Вечеря.

2 день.

Сніданок.Санаторій Квітка полонини

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом. Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Чинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком: тоді барон Імре Перені отримав дозвіл на зведення фортеці біля шляху Хуст–Ужгород для Чинадієве. Замок «Сент-Міклош»захисту подорожніх. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці. В 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого, національного героя Угорщини.

З 1729 р. маєток переходить володарям Мукачівської домінії Шенборнам, які користувалися ним понад два століття. Замок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець, що взяв його в аренду, цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.

Замок Паланок або Мукачівський замок. Замок знаходиться на горі вулканічного походження на висоті 68 м і Мукачеве, замок Паланокзаймає площу 13 930 кв. м. Якщо ви хоч раз мріяли побувати в справжній казці в ролі короля чи королеви, тоді замок «Паланок» – саме та чарівна паличка, яка з легкістю виконає вашу мрію.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів. Гарячий гейзер прямує із самого серця землі, з глибини 1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 С, охолоджується до +41 С і подається у басейни. Лікує термальна вода: захворювання опорно-рухового апарату; серцево-судинної системи; периферичної нервової системи;периферичні судини; біліарної системи.

Повергнення на базу. Вечеря.Косино – термальний басейн

3 день.

Сніданок.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів в Закарпатті (12 метрів), знаходиться на річці Пилипець в межах полонини Боржава (6 км від с. Пилипець Міжгірського району). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м).Водоспад Шипіт

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943 – 1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.

Повернення в Хмельницький.