«Красуня Гуцулія»

Карпати. Один з найчарівніших куточків України. З давніх часів сині гори приваблювали до себе художників, письменників, що приїздили сюди творити. Неосяжні простори, стрімкість гірських вершин, потоки сонячного світла – усе це манить до себе. А можливість доторкнутися до глибини віків, дізнатись про стародавні традиції, легенди, обряди зробить Ваш відпочинок неповторним.

Маршрут

Яремче (заповідник, річка Жонка, мінеральне джерело, водоспад Пробій) – Яблуницький перевал – водоспад Труфанець – с. Кваси (мінеральні джерела) – Рахів (музей екології гір) – Ділове (географічний  центр Європи) – Солотвино (солоні озера) – Буковель – скелі Довбаша.

Програма туру

1 деньЯремче - ресторан Гуцульщина

Виїзд з Хмельницького о 6:00.

Розміщення в Яремче.  Обід.

Оглядова екскурсія по місту, ресторан «Гуцульщина» (шедевр гуцульської архітектури з дерева), водоспад «Пробій», відвідування сувенірного ринку, де продаються вироби народних гуцульських майстрів.

Вольєрне  господарство.  Маршрут починається з живописної долини, де з’єднуються дві річечки – Жонка і Багрівець та б’є з-під землі цілюще мінералізоване джерело. Звідси підіймається крута стежина, яка веде до Водоспад Пробійвольєрного господарства, створеного з метою збереження і розмноження диких тварин  на території Карпатського національного природного парку в 1992 році. Повноправними господарями цього володіння площею в 5,3 г. є сімейство оленя благородного. Це стрункі, граціозні, горді і красиві представники карпатської фауни. Не менш цікаві дикі кабани, які миролюбно виглядають з гущавини.

2 день

Сніданок.

Яблуницький перевал.

Яблуницький перевал розташований на межі Закарпатської та Івано-Франківської області, на південно-західній околиці села Яблуниці. Висота перевалу – 931 м. над рівнем моря. Він лежить на вододілі річок Пруту і Чорної Тиси.  На перевалі діє сувенірний ринок, облаштовано оглядовий майданчик, з якого видно частину смт. Ясіня і Свидівецького масиву з горами Близниця. Через Яблуницький перевал у 13 ст. проходила в південно-західну Європу монголо-татарська орда (звідси друга назва — Татарський перевал). Це також один із перевалів, через який пролягав важливий шлях між Галицьким князівством та Угорщиною, а пізніше між Польщею та Семигородом.

Водоспад Труфанець – це між Ясінями та Квасами, при автодорозі. З південно-східних схилів Свидовецького хребта, з-під Близниці, з субальпійських лісів і лук, з висоти в 1720 метрів несеться чиста вода – і так поспішає до устя великої ріки, що, не витримавши, летить з 36-метрової висоти. Водоспад носить ім’я по потічку Труфанець, правій притоці Чорної Тиси. Довжина Труфанця (потічка) – 2830 метрів, з них 230 він тече під землею. Така от пам’ятка природи.

Рахів. Музей екології гір започатковано у 90-х років минулого сторіччя, проте Водоспад Пробійформування його експозиції триває до цього часу. Музейна експозиція складається з двох органічно поєднаних розділів – “Природа Карпат” та “Природокористування в Українських Карпатах”. Основу даної експозиції складають мальовничі діорами та панорами, які виконані на високому художньому рівні. Для їх оформлення використано багато оригінальних етнографічних елементів, які нараховують не одну сотню років.

Ділове. Географічний центр Європи. У селі Ділове розташований географічний центр Європи. В 1887 року тут встановили кам’яний стовпчик, на якому латиною написали:  «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги. Це популярне туристичне місце.Канатно-крісельна дорога

Солотвино. Озеро Кунігунда – найбільше зі солоних озер, розташованих на західній околиці Солотвина. Це озеро антропогенного походження, яке утворилося 1902 року внаслідок просадки на 20 м. щойно відкритої соляної копальні «Кунігунда». Це карстове озеро наповнене цілющою водою. Берег і дно вкриті шаром лікувальної грязі аспідно-чорного кольору. Протягом року температура води не опускається нижче +17 °С.  Глибина озера 1-8 м.  Концентрація солей  146 – 150‰,  підвищена концентрація іонів брому. Містить лікувальну ропу та сульфідні грязі.

Кваси. Мінеральне джерело. Назва села походить від слова “квасна (кисла) вода”, так на Гуцульщині називають мінеральну воду. В селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу “Арзні” і “Єсентуки”.

Повернення в Яремче. Вечеря.Яремче - Скелі Довбуша

3 день

Сніданок.

Буковель. Курорт «Буковель» є перлиною карпатського зимового відпочинку. Він відомий далеко за межами України. Сучасна інфраструктура для комфортного відпочинку працює на протязі всього року. Ви зможете покататись на канатно-крісельному витязі, милуючись краєвидами гір Хом’як і Синяк, а на оглядовому майданчику Вас зустрінуть чудові краєвиди чорногірського хребта – гори Говерла, Петрос, Близниці.

Скелі Довбуша. Яремче та Дора – це своєрідні «двері», що ведуть в Карпати. З цими селами пов’язана історія боротьби галицького селянства, з повстанцями, яких називали опришками. У 30-х та 40-х роках XVIII століття на чолі загону опришків стояв Олекса Довбуш, за переказами – людина великої душі і великої сили. Народ увіковічив пам’ять про легендарного ватажка в місцевих пам’ятках, пов’язаних з його іменем: камінь Довбуша, скелі Довбуша, стежка Довбуша…

Маршрут «Стежка Довбуша» – створений в місцях, овіяних легендами про ватажка карпатських опришків. Стежка пролягає між скелями і виходить на хребет Горган Запрутський.  Нею ж можна дістатись до унікального скупчення скель Довбуша. Вище за течією ріки Прут, на правому схилі долини серед лісу знаходиться група скель-стрімчаків висотою до 20 м. За легендою, саме тут у печері й переховувався гуцульський ватажок. Також існують свідчення, що колись на цьому місці знаходилась база опришків, а згодом розташовувався табір одного із загонів  Олекси Довбуша.