«Перлини Закарпаття»

Маршрут

Водоспад Шипіт – канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини – Свалява (мінеральні джерела) – Чинадієве (замок Сент Міклош ) – замок графа Шенборна – Косино (термальний басейн) – Львів (вуличками старого міста).

Програма туру

1 деньВодоспад Шипіт

Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Поселення в Воловці. Обід.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів у Закарпатті (12 метрів),  знаходиться на річці Пилипець у межах полонини Боржава  (6 км від с. Пилипець Міжгірського району). Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на  Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.).

2 деньСанаторій Квітка полонини

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом.  Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.

Чинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в Чинадієве. Замок «Сент-Міклош»оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком: тоді барон Імре Перені отримав дозвіл на зведення фортеці біля шляху Хуст–Ужгород для захисту подорожніх. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці: В 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого, національного героя Угорщини. З 1729 р. маєток переходить володарям Мукачівської домінії Шенборнам, які користувалися ним понад два століття.

Замок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець, що взяв його в аренду, цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.

Чинадієво – замок графа Шенборна. Елегантний мисливський замок графів Шенборнів розташований в урочищі Берегвар на околиці селища Чинадієве. В 1728 р. ці землі отримав в подарунок від імператора Карла VI австрійский архієпископ Шенборн. Новий влодарь обрав мальовниче урочище Берегвар для мисливських ловів і побудував тут дерев’яний мисливський замок. А в 1890 р.  на його місті був збудований чудовий кам’яний замок-палац. За основу проекта взятий астрономічний рік: 365 вікон відповідає числу днів в році, 52 кімнати відповідаютьчислу неділь, а 12 входів – числу місяців. Будову прикрашають вежі, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина.

Косино – термальний басейн.  Гейзери із гарячою мінеральною водою поблизу села Косонь Берегівського району б’ють із глибини 1200 м. Тут найтепліший на Закарпатті клімат. В цьому місці йдуть активні підземні процеси: пласти рухаються, утворюються гарячі гейзери, вода в яких насичена залізом. На двох із 29 розвіданих Косино – термальний басейнтермальних свердловин у Береговому та Косоні збудували басейни. Паломники з усієї України прибувають до екзотичних джерел із травня до листопада – доки триває купальний сезон.

Вечеря.

3 день

Сніданок.

Львів. Пішохідна екскурсія по середньовічному місту “Лабіринтами львівських вулиць…” Мандрівка найстарішими вулицями міста, де ми зможемо повністю довідатись і відчути атмосферу древнього міста: фортифікації XIV-XV ст., ансамбль Успенської церкви; монастирський домініканський костел Божого тіла; підземелля аптеки-музей. Ансамбль площі Ринок – перлини епохи Відродження: міська Ратуша (вх. квитки оплачуються додатково), Латинська катедра Львівв дуеті з каплицею Боїмів – усипальницею багатих міщан (вх. квитки оплачуються додатково); сторовинний куточок Сходу – вірменський квартал із оглядом інтер’єру Вірменського собору XIV ст. (вх. квитки оплачуються додатково).

Проспект Свободи – своєрідний ансамбль еклектики і модерну.

Високий замок – колиска Львова, одна з найвищих точок міста. Високий замок віками був найважливішим оборонним форпостом міста. Ми побачимо місто з висоти «пташиного польоту».

Вільний час.