Хмельницкий – Кам’янець-Подільський – Хотин – Кривче (печера Кришталева) – Чернівці

Приїзд – поїзд №131 о 8.39 в Хмельницкий.

2 дні\1 ніч.

Хмельницкий – Камянець-Подільський – Хотин – Кривче (печера Кришталева) – Чернівці

Програма туру

1-й день.Вечірній Камянець

Зустріч групи на залізничному вокзалі м. Хмельницького.

Найбільший в Східній Європі і Україні Національний природний парк «Подільські Товтри».

Екскурсія по м. Камянець-Подільський (місто-музей, третє місце після Києва та Львова за кількістю історичних пам’яток).

1. Стара Фортеця та Новий замок, Державний історичний музей, найдавніший на теренах України.Костел Петра і Павла в Камянці-Подільському

Унікальна фортифікація XII-XVIII ст. та місто, створене природою та людиною, номінант конкурсу «Сім Чудес України»: огляд башт Нова Східна, Папська, Кушнірська, Рожанка, Ковпак, Ласька, Денна, Нова Західна, Комендантська. Музейні експозиції «Штурм Кам’янця турками», «Історія Кам’янеччини».

Новопланівський міст – 18 століття. Місто 18-19 та початку 20 століття. Храм Олександра Невського – торжество православ’я над католицизмом, корпус Першого університету, заснований Іваном Огієнком. Губернський парк над Смотрицьким каньйоном.

2. Замковий (Турецький) міст – занесений до книги «Рекорди України» як найстаріший міст в Україні II ст. н.е. Зображений на колоні Трояна в Римі.

3. Старе місто: середньовічна забудова. Дракон – найоригінальніший символ середмістя – ринва 16 ст.Костел Тринітаріів

4. Музей старожитностей.  Унікальна збірка славянських ідолів доби палеоліту і бронзи.

Обід

Смотрицький каньйон – відкрита книга природи.

Вірменський квартал, дзвіниця Вірменського собору.

Миколаївський храм XIV ст. – найстаріший на Поділлі.Ратуша в Камянці-Подільському

Площа Ринок, ратуша.

Римо-католицький костел св. Петра і Павла (пам’ятка під егідою ЮНЕСКО).

Костели Тринітаріїв, Домініканський, св. Миколая.

Вітряна брама або Брама Стефана Баторія.

Дністровський каньйон.«Лань, що біжить» – найвищий міст України (70 м, інженер Б.Патон).Камянець-Подільський. Міст Лань, що біжить.

Поїздка в Хотин – замковий комплекс (XIII-XIX ст.) Місто козацької слави і найстаріше місто на Буковині (перша згадка про нього відноситься до 1001р.) В центрі своєрідного амфітеатру пагорбів Дністра знаходиться історико-архітектурний пам’ятник (ХI-ХVIII) – найпотужніший замок Східної Європи, місце основних воєнних подій Хотинської війни (1621р.) між об’єднаним польсько-українським (гетьмани П.Сагайдачний, К.Ходкевич) і турецько-татарським (султан Осман II) військами. Огляд оборонного валу «Траянів», який тягнеться на південь від східної частини міста.  Екскурсія  з відвіданням історичних місць стародавнього замку.

Повернення до Кам’янця-Подільського.Фортеця в Хотині

Вечеря.

Неперевершене вечірнє місто! Фортеця, ратуша та все місто світиться  як на долоні, розкриваючи свої  загадки та таємниці.

Нічліг.

2-й день.

Сніданок.Чернівці. Університет.

Переїзд до с. Кривче. Екскурсія в печеру Кришталеву.  Вхід в печеру розташований на крутому схилі долини.  Крім лабіринта коридору, в печері є великі зали, покриті білосніжними, а також забарвленими в різноманітні кольори кристалами вторинного гіпсу, що надає печері казкової краси, звідси і назва – Кришталева. Півтора кілометри електрифікованої і обладнаної для екскурсійного відвідування траси забезпечать відвідувачам півторагодинну подорож неповторним світом казки, під час якої вони почують безліч легенд і цікавих історій підземного життя печери.

Обід.Чернівці. Собор Святого Духа.

Переїзд до м. Чернівці.

Пішохідна екскурсія по місту:  5 годин. Університет, Парк, Площі – Центральна, Театральна, Філармонії , Краєзнавчий та Художній музеї.

Чернівці – один з найкрасивіших обласних центрів Західної України. З часів Австро-угорської імперії його називають «маленьким Парижем». Свій початок Чернівці беруть із староруської фортеці, яка існувала на лівому березі Прута до 1259 р. і була зруйнована монголо-татарськими завойовниками. З 17 ст.  стоїть в Чернівцях Миколаївська церква, зведена в 1607 р. з дубових брусів. До місцевих пам’яток також належать Чернівці. Миколаївський кафедральний собор.кафедральний собор, вірменська церква, вокзал і міський театр. А перлиною Чернівців є колишня резиденція буковинських митрополитів, побудована в 1862-1882 рр. В даний час тут – головний корпус Чернівецького національного університету.

Віротерпимість, проголошена в часи правління Австро-Угорщини, втілена у великих та малих храмах світових релігій. Це – живе сьогодення образу життя чернівчан. Туристи побачать православний кафедральній собор Св. Духа, православну церкву Св. Параскеви, греко-католицьку церкву Успіння Богородиці, римо-католицький костьол Воздвиження Чесного Хреста, синагогу Гросшил, колишню католицьку вірменську церкву Св. Петра та Павла, безліч невеликих божниць, що ховаються в міській забудові маленьких ошатних вулиць. Стрункі шпилі, куполи та вежі створюють неповторний силует міста, що розкинулося на верхніх терасах правого берега Прута.Чернівці. Центральна площа.

Пішохідний маршрут, який містить огляд трьох площ – Центральної, Соборної та Театральної. Під час екскурсії туристи побачать містобудівні вузли, які склалися під впливом європейського історизму, пройдуть вулицями О. Кобилянської, І. Франка, М. Емінеску та інших, що  зберегли ансамблеву забудову. Екскурсія створює уявлення про розвиток бувшої столиці краю, архітектурні стилі та міське середовище минувшої епохи, знайомить з прекрасними пам’ятниками архітектури: міською ратушею, Німецьким, Польським, Румунським, Еврейським та Українським Народними домами, обласним драматичним театром, репрезентативними будинками держадміністрації, медичної академії, університету та ін.

Унікальність Чернівців в майже повному збереженні ландшафту, архітектури та міського оточення, яке створювалося протягом  не одного століття…

Трансфер на зал. вокзал в Хмельницький. Виїзд – поїзд №26 о 01.10.

Група 15-16, 25-27 (+2 місця безкоштовно), 45-47осіб (+2 місця безкоштовно).

Транспортне обслуговування: Мерседес-Спринтер, Неоплан, Мерседес – салон-люкс.

Харчування: сніданок і вечеря.

Надається супровід гіда-екскурсовода впродовж всього туру.

Ночівлі: 2х-3х місне розміщення.

Вхідні квитки згідно програми туру: дорослі – 60 грн., діти – 45 грн.