Хмельницький – Меджибіж – Головчинці – Летичів – Хмельницький

Туристичний маршрут

• Виїзд з м. Хмельницького

Меджибіж, Летичівський район Хмельницької області. Перша згадка у літописі Руському (1146 р.) під назвоюЗамок в Меджибожі держави). У середині 16 ст. місце належить шляхтичам Сенявським , з 1540 р. починається будівництво кам’яного Междубожье (межиріччя річок Буг та Бужок). З 1434 р. Меджибіж у складі Речі Посполитої (Литовсько-Польської замку, палацу, пізніше костьолу. Це був справжній форпост для захисту Подільської землі.
У середньовіччі Меджибіж був великим містом, значну частину становила єврейська громада. Історико-культурний заповідник «Меджибіж».
До вашої уваги:
1. відвідування найстарішої Лицарської вежі.
2. музею: експозиція найбільшої колекції ікон 16-20 ст., речі церковного вжитку, зброя, живопис.
3. Меджибіж – місце паломництва правовірних хасидів. Некрополь Ісраїля Баал Шем Това – основоположник хасидизму.

• с. Головчинці, Летичівський район Хмельницької області. Свято-Преображенський жіночий монастир –Костьол Успіння Пресвятої Діви Марії в Летичеві найдавніший на території Поділля (14 ст.), ікона і джерело Святого Онуфрія, прогулянка навколо річки Південний Буг.

Летичів – Санктуарій Матері Божої Летичівської. Місто засноване князями Коріатовичами в кінці 14 ст. В 1606 -1638 р.р. Ян Потоцький будує Домініканський костьол і монастир який до нашого часу зберіг свою первісну забудову і чудотворний образ Матері Божої Летичівської. Ця ікона була визнана чудотворною у Ватикані Папою Пієм VI в 1778 р. Сьогодні образ Богоматері знаходиться в Любліні і прихожани мріють повернути її в Летичів.

• Могила Українського «Робін Гуда» Устима Кармалюка.

Кілометраж 117км.
Тривалість 6 годин.
В дорозі супровід висококваліфікованого гіда – екскурсія «Історія Хмельницької області».