«Карпатський трамвай»

Маршрут

Бубнище (скельно–печерний комплекс) – Гошівський монастир – Карпатський трамвай (захоплююча подорож надзвичайно мальовничим маршрутом. Ви зможете милуватися чарівною природою: горами, річками Мізунькою та Свічею, Мізуньськими водоспадами, вгамувати спрагу водою з гірських джерел, скуштувати чай з карпатських трав) – етнографічний музей «Бойківщина» – середньовічна фортеця Тустань – Дрогобич (унікальна церква св. Юра).

Програма туру

1 день.Бубнище. Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша

Виїзд з Хмельницького о 4:00.

Скелі Довбуша – Бубнище. Ботаніко-геоморфологічний резерват “Скелі Довбуша” – пам’ятка природи державного значення, є групою високих скель площею 100 га, які на фоні лісу й гір створюють невимовної краси гірські пейзажі. Вважається, що скелі використовувалися з давньоруських часів (ІХ-ХІІІ ст.) як наскельні фортеці та сторожові укріплення.

Гошів. Відоме по всій Україні відпустове місце завдяки чудотворній іконі Божої Матері (1737 р.), яка знаходиться в церкві Преображення (1842 р.) Василіянського монастиря, заснованого в 1570 р. на Ясній Горі в Карпатах.Гошівський монастир

Поселення. Вечеря.

2 день.

Сніданок.

Вигода – Карпатський трамвай. Всіх романтиків і шанувальників гір гостинно кличе до себе вузькоколійна залізниця, яка почала будуватися для транспортування лісу бароном Леопольдом Поппером в кінці ХІХ ст. Ширина колії становить 770 мм, що в два рази менше за звичайну залізничну колію.

Чотирьохгодинна подорож на т.з. “карпатському трамваї” проходить надзвичайноКарпатський трамвай мальовничим маршрутом по найгарніших та найекологічниших місцях Карпат. Ви зможете милуватися чарівною природою: горами, річками Мізунькою та Свічею, Мізуньськими водоспадами, вгамувати спрагу водою з гірських джерел, скуштувати чай з карпатських трав. Повернувшись додому, Вам ще довго ввижатимуться карпатські краєвиди та долинатиме пісня стрімких потоків із кришталевою водою.

Етнографічний музей «Бойківщина». Музей — один із наймолодших у Карпатському регіоні — заснований 1998 р. Тут створено відділи природи, історії, етнографії та сакрального мистецтва. Це перший музей на Прикарпатті, присвячений Бойківщині — краю, що незважаючи на свою яскраву самобутність і давню історію, до цього часу є мало дослідженим та вивченим.Тустань

Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг та вишивка. В музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори українського образотворчого та народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва.

Повернення на базу. Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу с. Урич. Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. Дрогобич. Церква св. ЮраФортеця жодного разу (ні в 1240-1242, ні в 50-х роках XIII ст) не була взята монголо-татарськими ордами та проіснувала в дереві з ІХ до XIII ст., а в другій половині XIII ст. вона була побудована в камені.

Дрогобич. Церква святого Юрія — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених. Відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

Повернення в Хмельницький.