«Калейдоскоп вражень»

Маршрут

Коломия  (Музей Гуцульщини і Покуття) – Яремче (заповідник, річка Жонка, мінеральне джерело, водоспад Пробій) – Буковель (канатно-крісельний витяг) – сходження на г. Хомяк – Манявський скит – Гошівський монастир – Бубнище (скелі Довбуша ) – Чинадієве  (замок Сент-Міклош) – Мукачеве (замок Паланок) – Косино (термальний басейн) – водоспад Шипіт – канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини – оборонна лінія Арпада.

Програма туру

1 день. Коломия - музей Гуцульщини

Виїзд з Хмельницького о 5:00.

Коломия. Коломия відома з середини ХІІІ століття як центр видобутку солі.  Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського — музейна установа в місті Коломиї, що зберігає цінні й рідкісні твори народного мистецтва гуцулів та покутян; це перший на теренах Західної України музей українського мистецтва.

Поселення в Яремче. Обід.

Яремче. Вольєрне господарство. Маршрут починається з мальовничої долини, де з’єднуються дві річечки – Жонка і Багрівець, та б’є з-під землі цілюще мінералізоване джерело. Звідси піднімається крута стежинка, яка веде до вольєрного господарства, що було створене  в 1992 році з метою збереження і розмноження диких тварин на Водоспад Пробійтериторії Карпатського національного природного парку. Повноправними господарями цього володіння площею в 5,3 г. є сімейство оленя благородного. Це стрункі, граціозні, горді і гарні представники карпатської фауни. Не менш цікаві дикі кабани, які миролюбно виглядають з гущавини.

Річка Жонка, мінеральне джерело, водоспад Пробій.

Вільний час.

2 день.

Сніданок.

Буковель. Курорт «Буковель» є перлиною карпатського зимового відпочинку. Він відомий далеко за межами Гора ХомякУкраїни. Сучасна інфраструктура для комфортного відпочинку працює на протязі всього року. Ви зможете покататись на канатно-крісельному витязі, милуючись краєвидами гори Хом’як та Синяк, а на оглядовому майданчику Вас зустрінуть чудові краєвиди Чорногірського хребта – гори Говерла, Петрос, Близниці.

Сходження на гору Хом’як — вершина у південно-східній частині Ґорґан (Українські Карпати), на території Надвірнянського району Івано-Франківської області. Висота — 1542 м, перепад висоти у порівнянні з долиною Пруту — 700—800 м. Форма дахоподібна. Складається з пісковиків. Схили розчленовані притоками річок басейну Пруту (північний схил — притоками Женця, південний — Прутця Яблуницького). У привершинній частині — кам’яні розсипища та осипища, далі — полонини і криволісся. Середня та нижня частина схилів вкрита мішаним і хвойним лісом.Гошівський монастир

Гора Хом’як є популярним пунктом у пішохідних маршрутах вихідного дня. З вершини видно сусідні гори і хребти: Синяк і Довбушанка (на північному заході), Явірник (на півночі), Ліснів (на сході), за ним хребет Рокети з Лисиною Космацькою. На південному сході видно Чорногірський масив з Говерлою.)

Вечеря.

3 день.

Сніданок.

Виселення. Переїзд на територію Закарпаття.

Гошівський монастир. Село Гошів, славне своїм монастирем і чудотворною іконою Матері Божої. Перша історична згадка про монастир у Гошеві датована 1570 роком. Найбільшого розквіту монастир набув у 30-х роках XX століття завдяки допомозі Митрополита Андрея Шептицького та численних жертводавців Греко-Католицької Церкви.Бубнище. Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша

Бубнище. Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша – унікальна пам’ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Розташована поблизу села Бубнища в урочищi Бубнище. Геологічна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» – природна фортеця періоду X століття – лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря.

Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. Кам’яний лабіринт шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним – буковий та смерековий ліси. У X-XII ст. до н.е тут існувало язичницьке святилище – палеообсерваторія. За переказами, в XVII-XVIII століттях тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.Санаторій Квітка полонини

Поселення в Воловці. Вечеря.

4 день.

Сніданок.

Санаторій «Квітка полонини» розташований в тихій сільській місцевості, в долині річки Піня, в оточенні гір з альпійськими лугами, хвойним і листяним лісом.  Тут для лікування використовують безпосередньо з джерел три види мінеральної води: «Лужанськая-4», «Лужанськая-7» і «Поляна Квасова». Дегустація мінеральних вод.Чинадієве. Замок «Сент-Міклош»

Чинадієве. Замок «Сент-Міклош». Цікавим є вже те, що це перший в Україні замок, який держава віддала в оренду приватній особі. Перша згадка про замок датується 1450 роком. В XVII ст. доля Сент-Міклоша пов’язана з князями Ракоці: у 1600-х рр. власником був правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, потім палац перейшов до його дружини Ілони Зріні, згодом – до сина, Ференца Ракоці Другого. Замок Кохання – так називають цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку.

Косино – термальний басейн. Розташований на території 200-річного дубового гаю. Складається з 5 басейнів: Косино – термальний басейнвеликий термальний, два чани з термальною водою , прісний басейн з аква-баром, дитячий басейн.  А також: “королівська зала”,  фінська сауна,  кімната відпочинку — рекреаційна зона з шезлонгами, чайна кімната, “Ванна Кнайпа” (Ванна Кнайпа для ніг  активізує кровообіг).

Гарячий гейзер  прямує із самого серця землі,  з глибини  1190 м. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55 градусів, охолоджується до +41 градуса і подається у басейни.

Лікує термальна вода наступне:  захворювання опорно-рухового апарату,  серцево-судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин, біліарної системи.

Вечеря.

5 день.Водоспад Шипіт

Сніданок.

Водоспад Шипіт – один з найбільших водоспадів у Закарпатті (12 метрів) у межах полонини Боржава. Шипіт спадає вниз численними мальовничими каскадами. Утворився внаслідок розмивання породи потоком Пилипець, що несе свої води в глибокій ущелині.

Канатно-крісельна дорога на  Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.)

Лінія Арпада – лабіринти підземель оборонної лінії, що створювалася угорськими військами в 1943 – 1944 р., щоб зупинити наступ Червоної Армії. Ця оборонна лінія простягнулась майже на 600 км. Вона не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи лінії Арпада розташовані на перевалі Дукля на заході та на Яблуницькому перевалі на сході.