Почаїв

Одноденний тур

Почаївська Лавра – одна з найбільших православних святинь, нараховує 750 років. В її стінах розташований чоловічий монастир і семінарія. Це священне для кожного православного місце, куди на протязі кількох століть
Почаївська лавраприходять тисячі прочан з усієї України.

Запрошуємо і вас відвідати це благодатне місце!

В Почаєві ви зможете побачити справжні перлини архітектури. Це Свято-Успенський храм, побудованний в 1771-1783 роках архітектором Готфрідом Гофманом та братам Полієвськими в стилі українського бароко. Інтер’єр цього храму – робота живописця Єжи Долинського. В розписі можливо прослідкувати всі події в історії монастиря.

Висота головного купола 56 м. Цей храм стоїть на тому місці, де Матір Божа залишила слід своєї правої стопи. У Почаївська лаврацентрі храму , праворуч, стоїть урочистий кіот, де от уже восьме століття не перестає зцілювати прочан життєдайна вода. На іконостасі встановлена чудотворна ікона Матері Божої Почаївської.

Комплекс храму доповнює дзвіниця висотою 65 м, збудована на початку XIX ст. Найбільший дзвін, привезений з Росії, має вагу 11,5 тонн, його звук поширюється більше як на 65 км. Поруч храм Іова та Амфілохія Почаївськиих. Тут зберігаються нетлінні мощі вірних ревнителів християнської віри, які навічно оселились в Почаївському монастирі.

Вражає своєю величчю наймолодший храм на Почаївській горі – Троїцький, збудований на початку XX ст. Це дипломна робота відомого архітектора Олексія Щусева. Мозаїчні панно Ісуса Христа та Матері Божої виконані за ескізами Миколи Реріха.

Почаївський монастир завжди був центром освіти і культури. Збереглась будівля відомої Почаївської друкарні.Почаївська лавра Вражав довершиними формами і будинок архієрея, збудований у кращих традиціях класицизму. Саме у ньому зупинявся Тарас Шевченко під час поїздки по Поділлі і Волині у складі Київської Археографічної комісії у 1846р .

Програма поїздки:

  • Виїзд о 4-й годині ранку від торгівельного центру «Магніт».
  • Участь у ранковій службі, прикладання до чудотворної ікони, стопи та мощей.
  • Відвідування місця, де були підняті мощі Амфілохія Почаївського.
  • Скит Святого Духа – святині – оновлена ікона “Споручниця грішних”, плачуча ікона Соловецького, Веригії Столпника, колодязь глибиною 107 метрів.
  • Скит Святої Праведної Анни  християнської  – чудотворне джерело.
  • Кременець – місто легенд, Богоявленський жіночий монастир.
  • Повернення в Хмельницький о 20.00.

Вартість туру – 420 гривень (проїзд, страховий поліс, супровід екскурсовода).

Примітка: необхідно мати зовнішній  вигляд, згідно християнської моралі: жінки – хустини та спідниці нижче коліна, чоловіки – не в шортах та майках.