«Травневий мікс»

Маршрут

Озеро Синевір – Колочава (село 10 музеїв) – Ужгород (Закарпатський музей народної архітектури та побуту, замок) – с. Ракошино (унікальний Православний Покровський чоловічий монастир) – Косино (термальний басейн) – Іза (центр лозоплетіння) – Хуст (страусина ферма) – урочище Кереші (унікальна Долина нарцисів вузьколистих) – Велятино (термальний басейн).

Програма туру

1 день.

Виїзд з Хмельницкого о 3.00.Синевір

Поселення. Сніданок.

Мінеральні води «Келичин» і «Сойми». Келичинська вода не тільки насичує організм цінними елементами – залізом, кальцієм, магнієм, марганцем, але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску.

«Сойми». Визначні лікувальні властивості мінеральної води зумовлені високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Мінеральна вода лікує захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози.Колочава

Озеро Синевір. Це найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Озеро оточене віковими буками і ялицями, стовбурі яких завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста та прозора, що можна бачити дно. Повітря тут свіже і легке. Здається, що його зовсім немає, настільки тут дихається вільно і легко. Озеро Синевір розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Глибина озера – 10– 24 м. Це озеро утворилося в післяльодовиковий період.

Колочава. Унікальні колочавські пам’ятники. Лише тут Ви можете побачити Пам’ятник вівчарю, Заробітчанам, Примирення та інші. Їх у Колочаві аж 20! Захоплююча екскурсія по музею-скансену архітектури та побуту Закарпаття «Старе село». Ви познайомитеся із Колочава. Святодухівська церкваособливими умовами проживання колочавців 100 років тому, спробуєте самотужки відкрити хату дерев’яними ключами, порубати ручною пилою деревину, написати літеру грифликом на кам’яній дощечці, посидіти у старовинній сауні, сфотографуватися на гусці чи біля останнього опришка Карпат, відчути себе в’язнем в угорській тюрмі…

2 день.

Сніданок.

Ужгород. Закарпатський музей народної архітектури та побуту, складається з архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і Ужгороднайбільш поширених видів народного прикладного мистецтва. Це один з перших на Україні музеїв під відкритим небом, що був створений в 1965 р., розташований на південному схилі Замкової гори, поряд з Ужгородським замком, в місцевості, яка носить назву Ведьмина Яма. Загалом тут зберігається понад 14 тис. експонатів.

Прогулянка містом. Вільний час.

с. Ракошино. Унікальний Православний Покровський чоловічий монастир, який з давніх-давен відомий своїми святинями: Іверська ікона Божої Матері (ікона для жінок які шукає родинного щастя та бажають відчути «щастя материнства»), ікона Божої Матері «Знамення»( дар Єрусалимського Патріарха), ікона Ісуса Христа «Сонце правди», ікона св. вмч. Пантелеймона із часткою мощей (привезена із гори Афон).Ракошино. Свято-Покровський монастир

Косино. На території комплексу «Термальні води «Косино» розміщено 7 басейнів, 4 з них – термальні.

Перші два – «Басейни-близнюки», саме з них почалася історія «Косино», коли в далекому 1988 році, при пошуках нафти в цьому регіоні, радянські геологи знайшли унікальну за своїм складом термальну воду.

Красень «Смарагдовий басейн» частково заходить в «Королівську залу», де можна відпочити й перейти в сауни, душову, роздягальню, масажний кабінет чи магазин комплексу. Великий басейн «Золотий Кран Здоров’я Косино» найвищий фонтан-ілюзія з термальною водою у світі! В ньому розмістилися чотири фонтана-джакузі з кавою, вином, пивом та палінкою (фруктовою горілкою).Косино – термальний басейн

Прісний басейн “H2O” з аква-баром та фонтаном «Великий гриб» за формою схожий на молекулу води. Його обирають всі, хто полюбляє веселий та запальний відпочинок, адже тут завжди можна вибрати коклейль за своїм смаком прямо не виходячі з басейну, зі стійки аква-бару.

Плавальний басейн на п’ять доріжок – великий прісний басейн для тих, хто любить багато плавати. На території комплексу Ви можете спробувати «Ванни Кнайпа» – «17 кроків Здоров’я» та бассейн «Інь-Ян». Ванни Кнайпа для ніг відносяться до процедур, що активізують кровообіг. Чергування гарячої та холодної термальної води призводить до розширення судин і поліпшення кровопостачання, благотворно впливає на імунну систему і вегетативну нервову систему, зменшує наслідки стресу і біль у стопах.

Повернення на базу. Вечеря.Хуст. Страусина ферма

3 день.

Сніданок.

Іза – центр лозоплетіння. В кінці XIX століття в селі широко поширився промисел плетіння кошиків з лози, що зберігся до сьогодення.

Селиська сироварня. Дана сироварня – це соціальний проект створений за допомогою волонтерів із Франції, Швейцарії, Австрії. За допомогою сучасного обладнання виготовляють сир за швейцарською технологією. Використовується тільки екологічно чисте молоко місцевих корівок, тільки ранкового надою!Долина нарцисів

Сир виготовляється тільки на основі найчистішої мінеральної джерельної води не використовуючи жодних консервантів. Від джерела, яке знаходиться в 4-х кілометрах від села, спеціально було проведено водопровід.

Хуст. Страусина ферма в Хусті відкрита в 2002 р. Своїх перших страусів підприємець Василь Перець придбав у сусідній Словаччині. Зараз поголів’я становить 26 птахів. На фермі можна купити яйця і пір’я страусів. Оскільки страуси всеїдні, можна приносити з собою будь-який корм, зокрема хліб, яблука і капусту.

«Долина нарцисів» — заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за 4 км від м. Хуст. Закарпатської області. Легенда розповідає, що саме у дзеркальних водах річки Хустець грецький бог Нарцис побачив своє відображення: він закохався в себе і помер на березі від туги. Заповідник розташований на висоті 180–200 м. над рівнем моря, площа якого 257 га. займає рівнинну ділянку в заплаві річки Хустець.

Велятино. На сьогодні “Теплі Води” – термальний курорт в Велятино, пропонує лікувальні ванни з термальної, борної, бромно-хлоридно-натрієвої води з підвищеним вмістом йоду з Велятинського джерела, а також в останні роки побудовані три басейни з термальною водою, які користуються неабиякою популярністю.