Екскурсія по м. Хмельницькому

Екскурсія по м. Хмельницькому “Місто над Бугом: історія та сучасність”

Автобусно-пішохідна екскурсія містом. Тривалість 4 год.

ХмельницькийЕкскурсіїний маршрут пролягає через Майдан Незалежності, вулицями Соборною, Володимирською, Героїв Майдану, Проскурівською, Франка. В екскурсії по місту пропонуємо оглянути і послухати з перших уст дослідників та краєзнавців про історичне місце заснування міста, набережну Південного Бугу, символічний камінь на місці заснування містечка, парк імені Михайла Чекмана.

Старі квартали міста – храм Різдва Богородиці, “серце” міста – перетин вул. Кам’янецької та вул. Проскурівської.

Прогулянка пішохідною центральною вулицею Проскурівською “Кожен будинок – своя доля та історія”.Хмельницький

Стадіон “Поділля”, залізничний вокзал (збудований в 1870 р.), академія прикордонних військ імені Богдана Хмельницького, вул. Шевченко, пам’ятник “Монумент Вічної слави”, вул. Степана Бандери, вул. Камянецька, історико-музейний комплекс “Єврейське кладовище”, пам’ятник-танк, мікрорайони Виставка, Дубове, Озерна, Гречани, Південно-Західний, полкові церкви, вул. Грушевського, вул. Володимирська, площа “Майдан Незалежності”, обласний музично-драматичний театр ім. Старицького, парк імені Т. Шевченка (металеві шедеври заслуженого художника України М. Мазура), хмельницькі мурали, проскурівські масони.Хмельницький

Також ви можете відвідати Хмельницький обласний краєзнавчий музей (шість нових та креативних залів про історію та природу Хмельниччини), художній музей, музей фотомистецтв “Евріка”, а також музеї мін, іконопису, музей Гречанського депо.

У вас буде змога скуштувати смаколики в кав’ярнях і рестораціях “Пани Потоцькі, “М’ята”, “Цукерня”, “Білий налив”, “Ресторація Шпігеля” та інших.

Також пропонуємо підбірку авторських тематичних екскурсій по місту:Пам'ятник Богдану Хмельницькому

  • “Хмельницький літературний, музичний та мистецький та спортивний.”
  • “Хмельницький речовий ринок. Злети та падіння.”
  • “Видатні хмельничани.”
  • “Романтична прогулянка містом кінця XIX початку XX ст.”

Цікаві факти про події в світі, що відбувалися в часи заснування міста Хмельницького:

  • в 1430-х роках, на час першої згадки Плоскирова, в Європі настав перелом у Столітній війні,
  • в 1431 році було спалено 19-ти річну французьку національну героїню Жанну Д’Арк,
  • а в Трансільванії народився валаxський князь і воєвода Влад Дракула, що став прообразом відомого вампіра.

Ще деякі цікавинки:Хмельницький. Мурал в центрі міста.

  • місто Хмельницький (90 кв. км.) всього на 10 квадратних кілометрів меньше за Париж (100 кв. км.),
  • на сьогодні в місті налічується 927 вулиць,
  • тут найчистіша вода у водогонах серед усіх міст України,
  • скульптури середини 80-х років художника Миколи Мазура були зроблені з металобрухту, який залишився від стратегічних ракет періоду Холодної війни.
  • тут розташований єдиний в Україні пам’ятник барону Мюнхаузену

Деяка інформація про історію міста

В 1431 році король Речі Посполитої Владислав ІІ Ягайло надає шляхтичу Яну Чанстуловському право на володіння землями на річці Бог. У переліку наданих маєтностей згадано серед іншого невелике село Плоскирівці – майбутній повітовий та обласний центр. Назва майбутнього міста утворилась від назв приток річки Бог (Південний Буг) – Плоскої та Рову. Містечко почало розбудовуватись на невеликому острові.

У середньовіччі це було невелике поселення в складі Корони Польської. З 1672 по 1699 рр. Плоскирів перебував під владою Османської Турецької імперії. В 1795 році містечко як повітовий центр Подільської губернії входить до складу Російської імперії. Назва містечка поступово змінюється на Проскурів.

Населення міста було багатонаціональне – українці, поляки, євреї. В 1801 році збудований костьол Святої Анни (зруйнований у 30-х роках ХХ ст.). В місті було 10 синагог, єврейські школи. В 1836 збудовано православний храм Різдва Богородиці. Місто починає бурхливо розвиватись в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. Засновуються цегляні заводи, чавунно-ливарні, активно розвивається торгівля (магазини, ринки). Центральні вулиці та площі забудовуються в стилі модерну та еклектики, неоренесансу.

В середині ХІХ ст. в Проскурові розташовуються 46 Дніпровський та Бєлгородський полки. В 1937 році утворена Кам’янець-Подільська область. Проскурів на той час – районний центр. В липні 1941 року місто зайняте німецькими військами. Звільнено в березні 1944 року. В 1954 році перейменоване на Хмельницький. З того часу місто розвивається як обласний центр.

Проводимо екскурії як індивідуально для однієї особи, так і для кількох осіб.

Вартість уточнюйте за телефоном 098-487-74-63!